Nick's death & Nick's brother

18. october 2011 at 13:54 | posted by Hannah |  S1-News/Spoilers
Tvůrce Andrew Miller minulou epizodu dost riskoval, když odepsal ze seriálu postavu Louise Huntera, Nicka, oblíbenou postavu z knížek, které inspirovaly seriál.Sám Miller přiznává, že ho reakce fanoušků po čtvrteční epizodě překvapily, vzhledem k tomu, že názory na Nicka před jeho smrtí nebylly jednotné. Zdůrazňuje ale, že zabití této postavy bylo už v dřívějších plánech. "Co by to bylo za drama, kdyby si lidi říkali, 'No jo, byl to můj nejneoblíbenější člen kruhu.' To by byla nesmyslná smrt. Místo toho jsme vytvořili kluka, který má v okně úžasný hrudník, a přitom je to docela hajzl, a proměnili ho v úžasnou postavu," říká. Louis odvedl skvělou práci. Nejsem rád, že se lidi cítí špatně, ale je dobré vědět, že se vaše činnost dotýká lidí, a v tom smyslu, jsem pyšný. Vím, že to zní divně." Ale když zabijete postavu a nedostanete rozzuřené dopisy... pak je to mnohem větší problém!

Nickova smrt zamíchala v seriálu se spoustou věcí. Zaprvé, kruh má vyrazně menší moc, když v něm Nick není. "Naše pětka je slabší, než když jich bylo šest a to jim okamžitě způsobí problémy," říká Miller. "Budou se snažit najít způsob, jak získat víc síly, at už to bude spoutání kruhu v pěti, nebo najít někoho dalšího, kdo ho nahradí. A tak se na scéně objevuje bezmála dvoumetrový krasavec s ještě lepším hrudníkem, než měl jeho bratr."

Ten, o kom tu mluvíme, není nikdo jiný než postava Chrise Zylky - Jake Armstrong, Nickův starší bratr nyní v rozbitém kruhu nahradí Nicka.
"Je to ten poslední, kterého by chtěli jako součást toho všeho, protože ho všichni nenávidí," říká Miller. "Vyrůstal s nimi a před pár lety odjel a za sebou nechal velikou spoustu slz. Rozhodně nechtějí, aby byl část kruhu, v jakémkoli smyslu, takže buď je může posilnit, nebo je může doopravdy zničit."

Jake a náš zesnulý Nick mají samozřejmě mnoho společného, vzhledem k tomu, že jsou bratři. Nicméně, pokud byl Nick "bad boy" v uvozovkách, Jake je tak trochu jenom bad boy.

"Vyrostli bez rodičů, skončili u tety, která se o ně moc nestarala, a myslím, že zjistíme, že Nick nosil koženou bundu a měl svůj přístup, ale když šlo do tuhého, byl členem party. Možná byl trochu neochotný, ale byl s nimi spojen. Jake takový není. Není spojen s nikým, a zjistíme, že byl starší, když umřeli jejich rodiče, a to ho silně zasáhlo a změnilo ve velmi velmi temném slova smyslu. To vedlo k jeho problémům."

Řekněme prostě, že Jake neodkopnul Chance Harbor, aby se přidal k mírovým sborům. "Až zjistíme, kde byl Jake poslední dva roky, dojde nám, že se vydal velmi temným směrem," škádlí Miller. Je tu hrozba -- a jistý půvab. Můžeme předpokládat velmi silné city (nebo snad chtíč), který k Jakeovi pocítí nejedna dívka z Chance Harboru. A teď vážně... divíte se?
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.